.

.

با پیشرفت تکنولوژی و فناوری های دیجیتالی، دنیای امروز با سرعت روز افزون به استفاده از این بسترهای تکنولوژی روز حرکت می کند، فناوری های دیجیتالی مبتنی بر قدرت برنامه نویسی و شبکه نرم افزاری قوی است که آن را پشتیبانی می کند.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری کرمانشاه به نقل از وب سایت شتابدهنده فناوری تیک یکی از خدماتی که شتابدهنده کارآفرینی تیک در اختیار علاقه مندان حوزه فناوری IT قرار می دهد، اختصاص فضای کار اشتراکی به این افراد است، شتابدهنده کارآفرینی تیک در دوره سوم شتابدهی خود، به منظور رشد و حمایت از استارتاپ ها و تیم های حاضر در آن، با ارائه فضای اشتراکی به تیمی جوان و متخصص در حوزه تولید نرم افزار، گروه توسعه دهنده‌ای را تشکیل داده است تا علاوه بر حمایت از رشد و توسعه آنها، تیم های استارتاپی نیز بتوانند از وجود آنها برای تقویت و توسعه فعالیت خود بهره ببرند.

سینا منتظری 25 ساله، دانشجوی رشته نرم افزار در دانشگاه آزاد است که با گرد هم آوردن چند نفر از متخصصان حوزه IT گروهی تحت عنوان Evolver به معنی” تکامل دهنده” را تشکیل داده است که فرایند کسب و کارهای سنتی را به نرم افزار تکامل میدهند.

در گپ و گفتی با سینا منتظری با کسب و کار و تیمش آشنا می شویم.

منتظری در خصوص انگیزه و نحوه فعالیتش گفت: از دوم دبیرستان به خاطر علاقه ام به برنامه نویسی وارد این حوزه شدم و چند وقتی است که در بازار نرم افزار فعالیت دارم. در طول این مدت مهندسان، برنامه نویسان و طراحان در خصوص بازار کارشان صحبت کردم، قصد داشتم پروژه های بزرگی در حوزه برنامه نویسی را بگیرم اما متاسفانه یا شرکت های معتبر استان در این مزایده ها شرکت نمی کنند یا شرکت های تهرانی، پروژه های بزرگ را می گیرند و به این نتیجه رسیدم که باید یک برند معتبر در حوزه نرم افزار را در غرب کشور بنا کنم، برای همین این گروه را تشکیل دادم و با فراهم آوردن زیرساخت های اولیه، فعالیتمان را آغاز کردیم.

وی افزود: افراد متخصص و حرفه ای در کرمانشاه، به صورت فردی کار می کنند و پروژه های کوچک می گیرند، متاسفانه در غرب کشور مرکز تولید نرم افزار نداریم و برند معتبری در این خصوص وجود ندارد. از طرفی مشتری ها، متخصصان را  بابت ضمانت اجرایی و هنگام پرداخت هزینه ها به دردسر می اندازند و همان کسب و کار فردی را برایشان سخت نموده اند. با این حال متاسفانه خیلی ها به مدل های کوچک راضی هستند، ما تصمیم گرفتیم با این افراد متخصص یک برند معتبر شکل دهیم تا تحت اعتبار این برند فعالیت کنند و با مدیریت ریسک مالی، نگرانی های مالی آنها را برطرف کنیم تا روی آنچه که در آن بهترین هستند تمرکز کنند، یعنی تولید نرم افزار با کیفیت.

وی پشتیبانی قابل اعتماد را مهمترین اعتبار کارشان دانست و ادامه داد: در بازار برنامه نویسی استاندارد واقع بینانه و قابل سنجشی برای نرم افزارها وجود ندارد و کیفیت یک نرم افزار فقط هنگامی مشخص می شود که درهر لحظه بتواند کاربرهای زیادی را پوشش دهد. درحالی که برای مشتری ها فقط زمان تحویل و قیمت نرم افزار تولیدی مهم است و معمولا در ابتدای کار درکی از کیفیت ندارند. اما بعد از 2 یا 3 سال استفاده و مقایسه کردن متوجه کیفیت یک نرم افزار می شوند. ما با اعمال استانداردهای جهانی به مشتری این تضمین را می دهیم که نرم افزارشان با کیفیت است و حداقل 5 سال نرم افزار تولید شده را پشتیبانی کنیم.

منتظری در خصوص تیم Evolver گفت: در حال حاضر اعضای اصلی تیم شامل زهرا دارایی نیا برنامه نویس front-end یعنی بخش دیداری و در تعامل با کاربر؛ مسعود ریزوندی برنامه نویس اندروید؛ نرگس صفری برنامه نویس front-end هستند و علاوه بر این امیر مرادی، طراح و رابط کاربری به همراه چند متخصص دیگر نیز با ما به صورت مقطعی همکاری می کنند و خودم هم به عنوان برنامه نویس موبایل، وب و یادگیری ماشین کار میکنم. تمام بچه های گروه از نظر من در کارشان بهترینند و به تک تک آنها افتخار می کنم، چه افرادی که کار می کنند چه افرادی که در حال یادگیری هستند، برای مثال ما زبان انگلیسی را پایه و مبنای کار قرار داده ایم و نتیجه این شد که امروز سطح زبان انگلیسی گروه فوق العاده است. گروه ما همیشه در حال گسترش است و امیدوارم مثل این اعضا را دوباره بتوانم پیدا کنم و افراد تیم را به شکل منسجم در کنار هم نگه دارم.

وی در خصوص آشنایی اش با شتابدهنده کارآفرینی تیک گفت: سال گذشته طی یک بازدیدی که از شتابدهنده آواتک تهران داشتم از نزدیک با فضای کار اشتراکی که فراهم کرده بوند آشنا شدم، تشکیلات گسترده ای بود و تیم های بسیاری از این فضا استفاده می کردند. خبر داشتم که در کرمانشاه هم شتابدهنده کارآفرینی تیک این قابلیت را دارد و با مراجعه به شتابدهنده و ارایه طرح ایده ام در قالب گروه توسعه دهنده، برخلاف انتظارم خیلی زود پذیرش شدم و مورد حمایت و استقبال قرار گرفتم.

وی افزود: امکانات شتابدهنده کارآفرینی تیک خیلی خوب و در غرب کشور نمونه است و شتابدهنده تا به حال تمامی شرایط مورد نیاز برای فعالیت ما را فراهم کرده، اعتقاد من این است که خدمات و زحمتی بسیاری که برای اکوسیستم استارتاپی استان می کشد اما متاسفانه مردم از این شرایط استفاده نمی کنند.

خوانده شده 6192