.

.

رئیس پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی استان کرمانشاه گفت: بنا به اعتقاد بسیاری از ناظران و کارشناسان نمایشگاه امسال هفته پروهش یکی از پربارترین نمایشگاه‌های چند سال اخیر استان بوده است. 

به گزارش روابط عمومی  پارک علم و فناوری کرمانشاه ،معصومه خان احمدی در جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان کرمانشاه که (پنجم دی) برگزارشد، با اشاره به برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش در استان از دوم تا چهارم دی ماه، اظهار کرد: در نمایشگاه امسال 27 دستگاه و دانشگاه و 70 واحد فناور استان 350 دستاورد پژوهشی و فناوری خود را به نمایش گذاشتند.

وی تصریح کرد: یکی از تفاوت‌های نمایشگاه امسال نسبت به سالهای گذشته برگزاری 40 مورد نشست تخصصی و 30 مورد مشاوره رایگان تخصصی در حوزه‌های مختلف بود.

رئیس پارک علم و فناوری استان کرمانشاه انعقاد هفت تفاهم نامه همکاری مشترک بین دستگاه‌ها و واحدهای فناور شرکت کننده در نمایشگاه و یک مورد انعقاد قرارداد پژوهشی بین یکی از صنایع استان و واحدهای فناوری را از دستاوردهای این نمایشگاه اعلام کرد.

وی در ادامه اعلام کرد: هرچند در نمایشگاه امسال برنامه‌ای برای فروش کالا نداشتیم، اما نزدیک به 500 قلم کالا فروخته شد که همین امر باعث شد تا برای نمایشگاه‌های سال آینده روی این مسئله هم برنامه ریزی داشته باشیم.

خان احمدی در ادامه به بخش حمایت از پایان نامه‌های دارای قابلیت تجاری سازی در این نمایشگاه اشاره کرد و افزود: جمعا 40 پایان نامه با قابلیت تجاری سازی در این نمایشگاه ارائه شد که از این تعداد شش پایان نامه برای اینکه تحت حمایت قرار بگیرند، انتخاب شد.

وی در ادامه غرفه دانش آموزی این نمایشگاه را پربازدیدترین غرفه اعلام کرد و گفت: در این غرفه تلاش کردیم تا آخرین دستاوردهای حوزه فناوری را به زبان ساده به دانش آموزان ارائه دهیم.

رئیس پارک علم و فناوری کرمانشاه تاکید کرد: در این غرفه مسابقه ایده‌های دانش آموزی را نیز داشتیم که 280 ایده در نمایشگاه ثبت شد که از این تعداد 50 ایده قابل بررسی است.

وی تاکید کرد: اذعان داریم که هنوز در برگزاری نمایشگاه‌های هفته پژوهش کاستی‌ها و نواقصی داریم، اما به اعتقاد بسیاری از کارشناسان نمایشگاه امسال هفته پژوهش یکی از پررونق‌ترین و پربارترین نمایشگاه‌های چندسال اخیر هفته پژوهش بوده است.

در این مراسم از غرفه های برتر نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری نیز تقدیر شد.

خوانده شده 825

پنل واحد من

اطلاعیه و فراخوان ها

دستاوردها و افتخارات پارک

دستاوردها و افتخارات پارک