.

.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور گفت: از بانوان فناور و کارآفرین کرمانشاه حمایت خواهیم کرد.

انسیه خزعلی امروز (23 تیر) در حاشیه بازدید از نمایشگاه توانمندیهای بانوان فناور و کارآفرین کرمانشاه که در پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی استان برگزار شد، در جمع خبرنگاران با تقدیر از توانمندیهای بانوان  فناور کرمانشاهی، اظهارکرد: خوشبختانه کارهای بسیار خوبی در این نمایشگاه دیدم که بخش زیادی از آنها مربوط به حوزه کشاورزی است.

وی با بیان اینکه دستاورهای حوزه کشاورزی در این نمایشگاه نیازِ منطقه است، افزود: این دستاوردها می تواند بسیاری از مشکلاتی که در این حوزه در کشور وجود دارد را پوشش دهد.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور مهمترین دغدغه بانوان فناور و کارآفرین کرمانشاهی را در دو موضوع تسهیلات و مجوزها عنوان کرد و گفت: این بانوان فناور و کارآفرین خواستار تسریع در اخذ تسهیلات و رفع مشکلات پیش روی گرفتن تسهیلات مانند بحث ضامن بودند.

وی ادامه داد: راه طولانی و سخت گرفتن مجوزها هم یکی دیگر از دغدغه های بانوان فناور و کارآفرین کرمانشاهی بود که البته برخی از مجوزها قابلیت اخذ سریع آنها وجود ندارد، با این حال در تلاش هستیم تا هردوی این دغدغه ها را پیگیری کنیم، بویژه برای کسانی که توانسته اند یک خلاقیت و ایده جدیدی را ارائه دهند.

خزعلی در ادامه بااشاره به دستاوردهای خوبی که در این نمایشگاه ارائه شده، عنوان کرد: این دستاوردها هم از طرف شرکت هایی که در مرحله رشد بودند و هم از طرف شرکت هایی که به مرحله دانش بنیانی رشیده اند ارائه شده که تلاش هر دوی آنها قابل تقدیر است.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور اضافه کرد: در حوزه کشاورزی هر چقدر ایده و برنامه و کار خلاقانه در استان وجود داشته باشد را از نظر تسهیلات پشتیبانی می کنیم و امیدواریم از طریق تسهیلاتی با سود کم و تنفس خوب این ایده ها به بازار عرضه شوند.

به گفته این مسئول، حدود 30 میلیارد تومان اعتبار بصورت ویژه برای بانوان فعال در بخش فعالیت های دانش بنیان و کشاورزی در نظر گرفته شده که باید دید چه میزان از آن جذب خواهد شد.  

وی همچنین حمایت های پارک علم و فناوری سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه را از بانوان فناور و کار آفرین خوب توصیف و اظهار امیدواری کرد، این حمایت ها با شدت بیشتری تداوم پیدا کند.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور با تاکید براینکه از بانوان بویژه زنان سرپرست خانوار حمایت ویژه ای خواهد شد، گفت: این حمایت ها هم در بخش پرداخت تسهیلات و هم در قالب طرح کسب و کار پایدار خانواده محور خواهد بود تا این بانوان بتوانند هم برای خود و هم برای فرزندان و جوانانی که در خانواده دارند، کار ایجاد کنند.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور همچنین از مرکز درمان ناباروی سازمان جهاد دانشگاهی استان کرمانشاه و دستاوردهای آن بازدید کرد.  

خوانده شده 44 آخرین ویرایش در پنج شنبه, 23 تیر 1401 ساعت 14:19

پنل واحد من

اطلاعیه و فراخوان ها

دستاوردها و افتخارات پارک

دستاوردها و افتخارات پارک