.

.

بازدید مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی استان کرمانشاه از شرکت دانش بنیان بیستون زیست فناور پارک علم و فناوری کرمانشاه:

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان کرمانشاه  با توجه به ضرورت تولید بذر سیب زمینی در استان، تولید مینی تیوبر سیب زمینی و بذور عاری از ویروس و باکتری سیب زمینی یکی از روش های نوین و قابل قبول است که از طریق تکنیک کشت بافت گیاهی در ازمایشگاه کشت بافت گیاهچه ها تولید و در گلخانه ادامه روند تولید برای تهیه بذر سیب زمینی صورت می گیرد.

شرکت دانش بنیان بیستون زیست فناور که از شرکت های تحت حمایت پارک علم و فناوری کرمانشاه می باشد توانسته است از طریق کشت بافت اقدام به تولید بذر سیب زمینی عاری از ویروس نماید.

در بازدیدمهندس هوشیار مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی استان و مهندس احمدی از بخش بذر و نهال مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان با توان فناوری و تولید این شرکت آشنا شدند.

در ادامه مهندس خوش خوی مدیر مرکز رشد کشاورزی پارک علم و فناوری استان به معرفی و اهمیت استفاده از تکنیک کشت بافت برای تولیدات گیاهی و نیز توان فنی و تخصصی و تجاری شرکت مذکور پرداخت و همچنین رییس هیات مدیره شرکت  دکتر پورجبار به تشریح توان شرکت و فعالیت چند ساله اخیر شرکت در زمینه تولید بذر سیب زمینی و پایه های رویشی درختان میوه و گیاهان دارویی پرداخت.

در ادامه بازدید کنندگان از بخش های مختلف آزمایشگاه بازدید و با تیم کاری شرکت که از دانشجویان و فارغ التحصیلان مقاطع ارشد و دکتری بیوتکنولوژی ، اصلاح نباتات و...بودند، گفتگو کردند.

در پایان مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی استان، ضمن ابراز خوشحالی از فعالیت های کاربردی و موثر این شرکت، ابراز امیدواری کردکه بیشتر از توان شرکت های دانش بنیان و فناور استان در بخش کشاورزی برای افزایش بهره وری استفاده شود.

خوانده شده 61 آخرین ویرایش در شنبه, 10 دی 1401 ساعت 11:54

پنل واحد من

اطلاعیه و فراخوان ها

  • فراخوان رویداد جذب ایده در شهرستانهای استان کرمانشاهجهت اطلاعات بیشتر شماره 08331031 داخلی 405 08338253809 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید لطفا جهت ثبت نام…
  • پارک علم و فناوری کرمانشاه با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار می کند؛ دومین رویدادجذب ایده درحوزه…
  • شرکت شتابگر شیمی یار کوشا به عنوان اولین شتاب‌دهنده شیمیایی در غرب کشور که استارتاپ های متعددی در حوزه صنایع…
  • شرکت شتابگر شیمی یار کوشا با حمایت پارک علم و فناوری کرمانشاه قصد دارد دومین ایده شو شیمی و صنایع…
  • نخستین رویداد تانا (توسعه و ارتقای زیست بوم نوآوری استان‌ها) در حوزه کشاورزی زمان : 9 آذر ماه 1401 مکان…

دستاوردها و افتخارات پارک

دستاوردها و افتخارات پارک