.

.

رییس پارک علم و فناوری استان کرمانشاه در دومین جلسه گروه کاری فناوری و نوآوری استان در سال ۱۴۰۳ از افزیش 20 درصدی  تعداد شرکت های فناور و دانش بنیان استان در سال جاری خبر داد و گفت: باتوجه به روند توسعه یافتگی شرکت‌های دانش بنیان و فناور استان اولویت ما در حوزه توسعه کیفی و افزایش محصولات فروش این شرکت ها است.

 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی  استان کرمانشاه ،دکتر سیامک آزادی تصریح کرد: افزایش فروش محصولات شرکت‌های دانش بنیان و فناور استان امسال چه در بازار داخلی و چه در حوزه صادرات قابل توجه خواهد بود.

وی ادامه داد: به دنبال این هستیم با برنامه ریزی منسجمی حمایت های استانی که در قوانین برای کمک به زیرساخت‌ها و تامین مالی شرکت‌های دانش بنیان وفناور است بیشتر جذب کنیم .

آزادی افزود: با  نگاه مثبتی که در استان برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و فناور وجود دارد انتظار میرود امسال این حمایت‌ها ویژه باشد و ما بتوانیم در رفع  نیازهای این شرکت ها در حوزه تامین مالی و سایر الزاماتی که برای توسعه آنها نیاز است گام های بلندی برداریم .

رییس پارک علم و فناوری استان کرمانشاه با بیان اینکه نگاه ما حمایت از همه ساختارهای فناورانه استان شامل پارک‌های علم و فناوری ،مراکز رشد، کارخانه نوآوری و شتابدهنده ها و .. مبتنی برظرفیت هایی که وجود دارد، صورت بگیرد، ادامه داد: رویکردی که امسال دنبال می کنیم تمرکز بر روی زنجیره ارزش‌های فناوری اولویت‌دار در استان است.

وی افزود: بر اساس این رویکرد برای توسعه هدفمند زیست بوم نوآوری و فناوری استان که مبتنی بر مزیت های منطقه ای و ظرفیت های موجود است مطالعاتی را بر روی  زنجیره ارزش‌های فناوری انجام دادیم که بزودی اجرایی می شود.

آزادی خاطر نشان کرد:هم اکنون  ۹۵ شرکت دانش بنیان و ۵۲۰ واحد فناور تحت حمایت ساختارهای فناورانه در استان فعالیت می‌کنند.

وی یادآور شد:با توجه به برنامه ریزی که صورت گرفته برای نقش آفرینی شرکت های فناور و دانش بنیان در رشد اقتصادی  استان در تلاشیم تا الزامات رشد این شرکت ها را  فراهم کنیم.

وی افزود: در حال حاضر حوزه تامین مالی حمایت برای جبران هزینه‌های تحقیق و توسعه ایجاد زیرساخت‌های استقرار شرکت‌ها در بخش‌های اداری، آزمایشگاهی  و کارگاهی و تولیدی و تسهیل فرایند های صدور مجوز و اجرایی شدن قوانین حمایتی در حوزه  دانش بنیان و فناور از اولویت بالایی برخوردار است و به دنبال این هستیم که این نیازها را پوشش بدهیم تا بصورت کمی و کیفی افزایش  این شرکت‌ها را شاهد باشیم.

آزادی گفت:با توجه همکاری که با نهادهای دولتی متولی داریم و به دنبال رفع نیازها و رشد شرکت ها ی دانش بنیان و فناور هستیم پیش بینی می‌کنیم که بیش از ۵۰ درصد اقتصادی که توسط این شرکت‌ها شکل گرفته در سال ۱۴۰۳ افزایش پیدا کند .

رییس پارک علم و فناوری استان کرمانشاه در ادامه بابیان اینکه با توجه به ورودی های که در ساختارهای فناوری و نوآوری در کرمانشاه داریم، از استان هایی هستیم که از تقاضای بالایی ازطرف فارغ التحصیلان ، صاحبان ایده ، کارآفرینان  برای ورود به حوزه  نوآوری برخورداریم ، افزود: باید نوع حمایت ها بصورت ویژه  و بر اساس ماهیت این شرکت ها باشد .

وی افزود: حمایت از شکل گیری شهرک فناوری در استان بعنوان   زیرساخت تخصصی در زیست بوم فناوری و نوآوری و با هدف توسعه محصولات  دانش بنیان وفناور و حمایت از ساختارهای مالی از جمله  صندوق پژوهش و فناوری زاگرس از اولویتهای  استان است .

در ادامه این جلسه اعضا گروه کاری به بحث و بررسی پیرامون برنامه ها و الزامات پارک ها و مراکز رشد در ارتقا شرکت های فناور و دانش بنیان پرداختند.

خوانده شده 73 آخرین ویرایش در دوشنبه, 04 تیر 1403 ساعت 05:31

پنل واحد من

اطلاعیه و فراخوان ها

  • مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات پارک علم و فناوری کرمانشاه با همکاری شرکت سانا صنعت ماندگار برگزار می‌کند؛ نخستین…
  • 1- معرفی جشنواره جشنواره نوآوری در گردشگری استان کلیه زمینه‌های مرتبط با گردشگری اعم از بوم گردی، گردشگری سلامت، گردشگری…
  • به اطلاع شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور پارک علم و فناوری استان کرمانشاه می رساند اتاق بازرگانی استان…
  • مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات پارک علم و فناوری استان کرمانشاه برگزار می کند؛ کارگاه آنچه در دنیای گیم…
  • فراخوان رویداد جذب ایده در شهرستانهای استان کرمانشاهجهت اطلاعات بیشتر شماره 08331031 داخلی 405 08338253809 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید لطفا جهت ثبت نام…

دستاوردها و افتخارات پارک

دستاوردها و افتخارات پارک