.

.

×

توجه

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/6410

نمایشگاه مشاغل خانگی نمایشگاه مشاغل خانگی

 


معرفی کانون:


کانون های شکوفایی خلاقیت  با پذيرش و حمايت از طرحهاي ارائه شده با هدف هدايت به سمت كارآفريني، ثبت اختراع، شركت در جشنواره ها و شركت در مسابقات، استفاده از امكانات شبكه همكار (سایر مراكز تحقيقاتي و دانشگاهي استان ) و .. نقش مهمي در توسعه خلاقيت و  نوآوري در سطح جامعه به ويژه در بين دانش آموزان  و دانشجويان  ايفا  می نماید. ارائه ايده  نو و كاربردي يا فناورانه ، توان تخصصي و تجربي نوآور در اجراي ايده، تائيد مشاور مورد تائيد پارك علم و فناوری از لحاظ عملي بودن ايده در صورت نيازو اعتبار لازم براي اجراي ايده حداكثر تا سقف مصوب  از جمله شرایط پذیرش در مراکز نوآوری و کانون های شکوفایی خلاقیت می باشد. از مزایای قابل توجه این مرکز می توان به کسب آمادگی های لازم جهت ورود به مرکز رشد (دوره‌های پیش رشد و یا رشد) اشاره کرد، به‌عبارت دیگر کانون آغاز راهی برای ورود به مرکز رشد بوده، که متقاضی ضمن تثبیت ایده، اطلاعات کافی در خصوص چگونگی ثبت شرکت و پذیرش در مرکز رشد را نیز کسب می نمایدکانون دالاهو وظیفه بستر سازی جهت پیاده سازی ایده های نو مبتنی بر دانش توسط صاحبان ایده و ایجاد زمینه مناسب برای ظهور و حمایت از خلاقیت نیرو های دانش اموخته و جویای کار را در شهرستان دالاهو به عهده داردنواوران شهرستان دالاهو پس از پذیرش در این کانون به منظور توسعه توانایی و خلاقیت خود توسط مشاوران و کارشناسان کانون تحت اموزش و مشورت قرار گرفته و اموزش های لازم را کسب می نمایند.همچنین در این کانون به این افراد کمک میشود که نمونه اولیه ایده محوری خود را تکمیل و قابل استفاده و نمایش در آورند در این کانون موضوعات مختلف مانند برنامه های کسب و کار ،بازاریابی،تجاری سازی آموزش داده میشود و همچنین خدمات ثبت اختراع ومالکیت فکری نیز ارائه میشود.


دوره پیش رشد یا رشد مقدماتی:


دوره‌ای حداکثر شش ماهه است که در آن، به افراد یا گروه‌های مستعدی که دارای ایده‌های نوآورانه صنعتی هستند، مشاوره و آموزش‌های لازم برای آشنایی با بازار، شناسایی گروه کاری، تثبیت ایده کاری و ایجاد هویت حقوقی مستقل داده می‌شود و در صورت موفقیت در این دوره مقدماتی و کسب هویت مستقل حقوقی، واحدهای نوپا می‌توانند متقاضی اسکان رسمی در مرکز رشد شوند. زمان این دوره با تصویب شورای  مرکز رشد تا 9 ماه قابل افزایش است. به افراد یا تیم پذیرش شده در این دوره هسته فناور می‌گویند.


دوره رشد:


دوره­ای حداکثر سه ساله، که طی آن واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد به معیارهای رشد یافتگی از قبیل بلوغ فناوری، مالی و سازمانی دست می­یابند و پس از آن از مرکز رشد خارج می­شوند. زمان این دوره در شرایط خاص تا 5 سال قابل افزایش است. به واحد پذیرش در دوره رشد، واحد فناور مستقر می‌گویند.

واحدهای فناور:

واحدهای دارای هویت حقوقی مستقل از مرکز رشد بوده که با توجه به اساسنامه و سایر اسناد قانونی در زمینه تحقیقات کاربردی و توسعه‌ای، طراحی مهندسی، مهندسی معکوس، انتقال فناوری، ارائه خدمات تخصصی و فعالیت در جهت تجاری کردن نتایج تحقیقات فعالیت می‌نمایند. این واحدها شامل شرکت‌های خصوصی، واحدهای تحقیق و توسعه صنایع یا مراکز تحقیقاتی وابسته به دانشگاه‌ها یا دستگاه‌های اجرایی هستند.

ایده محوری:

فکری نو از قبیل اختراع، ایده خلاقانه، خدمت دانشی و تخصصی است که هسته‌ها یا واحدهای فناور برای تبدیل آن به نوآوری یا فرآیند تخصصی به مراکز رشد علم و فناوری واردمی‌شوند.    

 نوآوری:

بکارگیری و پیاده ساختن ایده ناشی از خلاقیت که به صورت یک محصول یا خدمت یا فرآیند تازه، قابل عرضه به بازار باشد.

محصول (کالا/خدمت):

مراکز سه‌گانه فوق می‌توانند ایده‌هایی را که منجر به تولید کالاهای جدید و فناورانه یا ارائه خدمات جدید، تخصصی و فناورانه می‌شوند، پذیرش نمایند. همچنین شرکت‌هایی که کالا و خدمات آنها ساخته و آماده شده و در حال حاضر قابلیت تجاری‌سازی دارند نیز، می‌توانند در مرکز رشد یا پارک فناوری پذیرش شوند.

 

وظایف مرکز نوآوری و شکوفایی خلاقیت:

1.حمایت مالی از نوآوران و کمک به ایجاد، پرورش و بقای فعالیت­ های نوآورانه

2. ارایه تسهیلات و حمایت­ های لازم جهت حفظ مالکیت معنوی ایده و طرح­ های نوآورانه

3.توسعه کارآفرینی با هدایت نوآوران به سمت ایجاد موسسات دانایی محور و هدایت به سمت پذیرش در مراکز رشد

 

خوانده شده 2158 آخرین ویرایش در سه شنبه, 16 مهر 1398 ساعت 08:01

رسانه

{mp4}6410{/mp4} تیزر معرفی گانون شکوفایی خلاقیت دالاهو سیده ساحل میرعبدالی

تصاویر

{gallery}6410{/gallery}

پنل واحد من