.

.

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین پارک علم وفناوری‌کرمانشاه و دانشگاه جامع علمی کاربردی واحداستان کرمانشاه 

پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی کرمانشاه و دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان کرمانشاه به منظور توسعه فرهنگ کارآفرینی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان در میان دانشجویان مراکز علمی کاربردی استان تفاهم نامه همکاری منعقد کردند.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری کرمانشاه، مزدک راد مکلشاهی امروز(دوم شهریور) در نشست انعقاد این تفاهم نامه، بابیان اینکه دانشگاه علمی و کاربردی یک دانشگاه مهارتی است، اظهارکرد: در این دانشگاه هدف سوق یافتن دانشجویان و دانشگاهیان به سمت اشتعال از طریق مهارت آموزی است.

وی ادامه داد: در این راستا باید فارغ التحصیلان و دانشجویان کار تیمی را تجربه کنند، وارد مراکز رشد شوند و بااستفاده از امکانات پارک علم و فناوری به مقصود موردنظر برسند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اکید کرد: انعقاد این تفاهم نامه کمک خواهد کرد تا دانشجویان این مرکز نیز از امکانات پارک علم و فناوری استفاده و از برنامه های مختلف آن بهره مند شوند.

راد ملکشاهی با اشاره به راه اندازی واحدهای کارآفرینی در تمام مراکز علمی کاربردی استان از سالهای گذشته، تاکیدکرد: هرچند که در این مراکز نمایندگانی را مستقر کرده ایم، اما در اجرا شاهد عملکرد مطلوبی از آنها نبوده ایم که امیدورایم در قالب این تفاهم نامه به تحرک و پویایی این مراکز نیز کمک کنیم.

وی باتاکید بر تعامل هرچه بیشتر دانشگاه ها با پارک علم و فناوری استان، اضافه کرد: باید بستری فراهم کنیم تا اساتید دانشگاه از فعالیت های پارک علم وفناوری بازدید داشته باشند، چراکه زمانی دانشجویان می توانند در بحث های کارآفرینی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان حضوری فعالانه و پررنگ داشته باشند که اساتید به ترغیب آنها بپردازند.

در ادامه سرپرست پارک علم و فناوری کرمانشاه بابیان اینکه تجربیات خوبی در سطح کشور در حوزه علم وفناوری در پارک ها وجود دارد، اظهارکرد: یکی از حساسیت هایی که درحال حاضر در وزارت علوم وجود دارد، بحث نگاه به نظام جدید نوآوری، علم و فناوری است. 

وی افزود: طبق این نگاه دانشگاه ها دیگر نباید معیار دستاوردهای خود را تعداد فارغ التحصیلان، تعداد مقالات و اعضای هیات علمی بدانند، بلکه باید بتوانند اثرگذاری اقتصادی و اجتماعی نیز داشته باشد. 

سرپرست پارک علم وفناوری استان تصریح کرد: زمانی دانشگاه می تواند این اثرگذاری را رقم بزند که تعامل و ارتباطی منطقی با پارک علم و فناوری برقرار کند. 

دکتر معصومه خان احمدی با اشاره به جایگاه پارک علم و فناوری کرمانشاه در سطح کشور، گفت: پارک علم و فناوری کرمانشاه از نظر زیرساخت و خدمات جزو پنج پارک برتر کشور محسوب می شود و می توانیم تجربیات و خدمات موفق خود را در اختیار دانشگاه های استان قرار دهیم. 

خان احمدی اضافه کرد: در این راستا تفاهم نامه هایی را بادانشگاه های مختلف استان به منظور همکاری نزدیک تر در حوزه های برگزاری رویدادها، استفاده ازتوان مشاوره، برگزاری کارگاه و ... داریم. 

وی خاطرنشان کرد: پارک علم و فناوری کرمانشاه این آمادگی را دارد تا در جهت توسعه شرکت های دانش بنیانی که از دل فارغ التحصیلان، اساتید و صاحبان ایده دانشگاه ها هستند، ارائه خدمت کند. 

سرپرست پارک علم و فناوری استان کرمانشاه تاکید کرد: همچنین از پایان نامه هایی که دارای قابلیت تجاری سازی باشند حمایت می کنیم تا دانشجویان در جریان انجام پایان نامه مهارت خود را درحوزه کسب و کار تقویت کنند. 

وی با اشاره به ماموریت مهارت‌گرا بودن دانشگاه های علمی کاربردی و انعقاد تفاهم نامه پارک علم و فناوری با این دانشگاه در استان، اظهارکرد: امیدواریم دستاوردهای این تفاهم نامه را در زمانی کوتاه و بصورت واقعی و ملموس ببینیم.

خوانده شده 830 آخرین ویرایش در شنبه, 07 مهر 1397 ساعت 02:15

پنل واحد من

اطلاعیه و فراخوان ها

  • فراخوان مسابقه شبکه سازی و مانیتورینگ با رویکرد ساخت محصول مبتنی بر اینترنت اشیا
  • برگزاری رویداد همتاگزینی (نشست‌های B2B) و رویداد دمو دی (Demo Day) در پارک علم و فناوری کرمانشاه
  • کنفرانس آینده پژوهی فناوری
  • فراخوان ثبت نام کارگاه الزامات و فرآیندهای قانونی طراحی کسـب و کار-از ایده تا محصول(شهرستان دالاهو)
  • دومین فراخوان حمایت از پروژه های پژوهشی مشترک بین صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست…

دستاوردها و افتخارات پارک

دستاوردها و افتخارات پارک