.

.

نشست تخصصی بررسی چالش‌ها و فرصت‌های نوین کسب و کار در زیست بوم کارآفرینی استان کرمانشاه با حضور جمعی از مسئولان و مدیران استارت آپ‌های فعال در حوزه مجازی در محل هتل پارسیان کرمانشاه برگزار شد.
به گزارش  روابط عمومی پارک علم و فناوری کرمانشاه ، در این نشست صمیمی که توسط شتابدهنده کار آفرینی تیک و با هدف تبادل نظر و تشریح مشکلات و دغدغه های استارت آپ های فعال حوزه مجازی برگزار شد، هریک از مدیران استارآپ‌ها به بیان مشکلات و راهکارهای احتمالی  رفع آنها پرداختند.
در ابتدای این نشست راحله میلادی مدیرعامل شتاب دهنده "تیک" با بیان اینکه این شتاب دهنده اولین شتاب دهنده کشور در خارج از پایتخت محسوب می‌شود، گفت: تا قبل از راه اندازی "تیک"، شتاب دهنده‌ها در مرکز کشور متمرکز بودند و خوشبختانه "تیک" اولین شتاب دهنده ای بود که حمایت از استارت آپ ها در خارج از پایتخت را شروع کرد.
وی افزود: متاسفانه بستر و زیرساخت ها برای توسعه استارت آپ ها در سالهای گذشته در استان فراهم نبوده و شرکت ها در این حوزه رشدی که باید نداشتند، به خاطر این نبود شرایط، برای راه اندازی استاراپ مجبور به مهاجرت به پایتخت  شدم، اما خوشحالم بعد از چندسال به استان برگشتم و تصمیم گرفتم تا با همکاری هم فضا را برای فعالیت استارآپ ها فراهم کنیم.
میلادی تاکید کرد: گذشته را باید کنار بگذاریم و حالا وقت آن نیست که به دنبال پیدا کردن مقصر باشیم و باید تمام همت خود را بر ایجاد بستر و فعالیت استارآپ ها بگذاریم.
وی افزود: باید از همین حالا شروع به کار کنیم و این نشود که دوباره چندسال بعد دور هم جمع شویم و بگوییم کاری نشده است.
مدیرعامل شتاب دهنده تیک تصریح کرد: هدف ما از این نشست هم همین است که همه با همفکری و همکاری هم بتوانیم اتفاقات خوبی را در زیست بوم کارآفرینی استان رقم بزنیم.
وی با تاکید بر اینکه هم اندیشی مسئولان و مدیران استارآپ ها به این جلسه ختم نمی‌شود، گفت: در نظر داریم این نشست ها ادامه دار باشد و بتوانیم جلسات تکمیلی و انعقاد تفاهم نامه های همکاری را داشته باشیم.
در ادامه این نشست مدیران شرکت های استارت آپی و برخی مسئولان به تشریح مشکلات حوزه کارآفرینی استان و راهکارهای احتمالی رفع آن پرداختند.
آمار بالای بیکاری استان و نقش استارت آپ ها در کاهش این آمار، لزوم حرکت به سمت کارآفرینی در استان و لزوم آموزش و فرهنگ سازی در این زمینه در میان نوجوانان و جوانان، مشکلات ورود به بازار برای ارائه محصولات شرکت های استارت آپی و مشکلات شرکت ها در زمینه ورود به بازار از جمله مباحث مطرح شده در این نشست بود.
مسئولین و مدیران شرکت های استارت آپی در این نشست بر لزوم همکاری بیشتر تاکید کردند.

خوانده شده 263 آخرین ویرایش در شنبه, 30 شهریور 1398 ساعت 01:03

پنل واحد من

اطلاعیه و فراخوان ها

  • فراخوان مسابقه شبکه سازی و مانیتورینگ با رویکرد ساخت محصول مبتنی بر اینترنت اشیا
  • برگزاری رویداد همتاگزینی (نشست‌های B2B) و رویداد دمو دی (Demo Day) در پارک علم و فناوری کرمانشاه
  • کنفرانس آینده پژوهی فناوری
  • فراخوان ثبت نام کارگاه الزامات و فرآیندهای قانونی طراحی کسـب و کار-از ایده تا محصول(شهرستان دالاهو)
  • دومین فراخوان حمایت از پروژه های پژوهشی مشترک بین صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست…

دستاوردها و افتخارات پارک

دستاوردها و افتخارات پارک