.

.

نشست تخصصی آشنایی با تکالیف مالی و مالیاتی شرکت های دانش بنیان توسط کارگزاری یاسان با همکاری پارک علم و فناوری استان کرمانشاه در سالن شهید نورز نژاد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری کرمانشاه در این نشست یوسف جلیلیان رئیس امورمالیاتی رسیدگی به شرکت ها ی دانش بنیان و واحد های فناور، زینب پورطهماسبی سرارزیاب شرکت های دانش بنیان و مدیرعامل کارگزاری یاسان ، طاهره مارالی ارزیاب مالی شرکت های دانش بنیان به بیان نحوه بررسی درخواست معافیت مالیاتی شرکت های دانش بنیان، ثبت و پلمپ دفاتر روزنامه و کل و تحریر آن¬ها،ثبت نام در سامانه ارزش افزوده و اقدام جهت دریافت گواهینامه ارزش افزوده،ارسال گزارشات فصلی،ارسال لیست حقوق و دستمزد به سازمان امور مالیاتی،ارسال اظهارنامه عملکرد پرداختند.

در این نشست رئیس امورمالیاتی رسیدگی به شرکت ها ی دانش بنیان و واحد های فناوراستان با بیان اینکه قانونگذار به جای معافیت نرخ صفر مالیاتی را مطرح کرده است افزود:باید تکالیف بصورت کامل انجام بگیرد تا نرخ صفر مالیاتی برای شرکت ها محاسبه گردد.

جلیلیان تصریح کرد: نرخ صفر روشی است که مودیان مشمول آن مکلف به تسلیم اظهار نامه دفاتر قانونی و اسناد و مدارک حسابداری خود هستند.

وی ادامه داد: به موجب ماده سه آیین نامه قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان معافیت موسسات و شرکت های دانش بنیان به مدت 15 سال می باشد.

جلیلیان در ادامه با اشاره به اقدامات اشخاص حقوقی پس از تاسیس قانون مالیات های مستقیم افزود: تشکیل پرونده ، ثبت نام الکترونیکی و دریافت شماره، ثبت و پلمپ دفاتر، ثبت نام در سامانه ارزش افزوده، ارسال گزارشات فصلی، ارسال لیست حقوق و دستمزد در سازمان مالیاتی و اظهار نامه عملکرد بخشی از اقداماتی است که باید انجام بگیرد.

در پایان، به پرسش و مشکلات مالیاتی شرکت ها پاسخ داده شد.

خوانده شده 120 آخرین ویرایش در چهارشنبه, 02 بهمن 1398 ساعت 07:26

پنل واحد من

اطلاعیه و فراخوان ها

  • فراخوان مسابقه شبکه سازی و مانیتورینگ با رویکرد ساخت محصول مبتنی بر اینترنت اشیا
  • برگزاری رویداد همتاگزینی (نشست‌های B2B) و رویداد دمو دی (Demo Day) در پارک علم و فناوری کرمانشاه
  • کنفرانس آینده پژوهی فناوری
  • فراخوان ثبت نام کارگاه الزامات و فرآیندهای قانونی طراحی کسـب و کار-از ایده تا محصول(شهرستان دالاهو)
  • دومین فراخوان حمایت از پروژه های پژوهشی مشترک بین صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست…

دستاوردها و افتخارات پارک

دستاوردها و افتخارات پارک