.

.

مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری زاگرس  با بیان اینکه این صندوق در سال جهش تولید حمایت ویژه ای از شرکت های دانش بنیان ، فناور و استارت آپ ها دارد، گفت: در پنج سال گذشته از طریق این صندوق  مبلغ 33  میلیارد تومان تسهیلات به  343 شرکت فناور و دانش بنیان اعطا شده است.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری کرمانشاه، علی اصغر ساعد در گفت و گویی با   با بیان مطلب فوق تصریح کرد: صندوق پژوهش و فناوری زاگرس به عنوان یک نهاد حمایتی خصوصی در کنار پارک علم و فناوری کرمانشاه فعاليت هاي متنوعی  در زمینه های مختلف مالی و غیر مالی به واحد های فناور و شرکت های دانش بنیان ارائه می کند.

ساعد تصریح کرد : صندوق‎های پژوهش و فناوری طبق مصوبه هیئت وزیران در سال ۱۳۸۱ به‏منظور حمایت از طرح‏های پژوهشی و فناورانه غیردولتی تشکیل شده است. طبق آیین‏نامه‏ این صندوق‏ها این حمایت می‏تواند به‏صورت اعطای وام و تسهیلات، صدور ضمانت ‏نامه‏های مورد نیاز طرح‏های پژوهشی غیردولتی، تامین و تضمین پرداخت است. که با توجه به تحریم ها نقش این صندوق‏ها می‏تواند بیش از گذشته تعیین کننده باشد چرا که با حمایت از طرح‏های پژوهش و فناورانه‏ در تکمیل زنجیره دانش به ثروت نقش مهمی ایفا کنند.

مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری زاگرس در ادامه با اشاره به اینکه رشد و شکوفایی ایران اسلامی در سایه تحقق اقتصاد دانش بنیان محقق خواهد شد، افزود: در این صندوق ارائه تسهیلات به شرکت های دانش بنیان و واحد های فناور درحداقل زمان ممکن انجام می گیرد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه این صندوق در عرصه مقابله با ویروس کرونا وارد و خط اعتباری  خاصی در حمایت از شرکت های تولید کننده نیاز های بهداشتی کشور ایجاد کرد افزود: اختصاص 5/4 میلیارد تومان به چهار شرکت تولید کننده محلول ضدعفونی کننده دست بر پایه الکل، شیلدهای پلی استر محافظ صورت، ماسک ان-95 و  ماده ضدعفونی کننده دست ، ایجاد خط اعتباری در قالب تفاهم نامه با صندوق نوآوری و شکوفایی برای 23 شرکت دانش بنیان به مبلغ 7 میلیارد تومان، عقد قرارداد با پارک علم و فناوری به مبلغ ده میلیارد تومان جهت اعطا تسهیلات ویژه به شرکت های فنآور بخشی از خدمات حوزه مقابله  کرونا بوده است.

ساعد منابع  صندوق پژوهش و فناوری زاگرس را معاونت علمی ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی، منابع داخلی صندوق ، پارک علم و فناوری کرمانشاه و جهاد دانشگاهی  عنوان کرد افزود:تا کنون  17 ضمانت نامه به ارزش 14 میلیارد تومان برای پنج شرکت جهت 18 قرارداد  صادر شده است.

وی در پایان با اشاره به اینکه كارآفرينان متخصص و نوآوران به دليل ضعف ساختا‌ر‌هاي تأمین مالي و سرمايه‌گذاري امكان بروز و ظهور قابليت‌هاي فناورانه ندارند افزود:در همين راستا صندوق‌هاي پژوهش و فناوري زاگرس، با هدف ارائه خدمات مالي ويژه به كارآفرينان متخصص و و در راستاي كمك به فعاليت‌هاي پژوهشي، علمي و فن‌آوري بخش غير‌دولتي تاسيس شده است.

خوانده شده 92

پنل واحد من

اطلاعیه و فراخوان ها

  • دوره جامع آنلاین آموزشی " چگونه جذب سرمایه موفقی داشته باشیم"
  • تسهیلات انجام پروژه جایگزین خدمت سربازی به کارکنان کلیدی فعال در شرکت های دانش بنیان و فناور(غیر دانش بنیان) مستقر…
  • با توجه به ارائه تسهیلات حمايتی ويژه بنگاه های شديدا آسيب ديده از كرونا توسط دولت محترم، واحدهای فناور مشمول…
  •  وبینار آموزشی " دانستنی های مالیاتی- نقطه کور تصمیم گیری استارتاپ ها"
  • در خصوص آیین نامه ها و شیوه نامه های مربوط به اعطای تسهیلات بنیاد ملی نخبگان از طریق سامانه اطلاعاتی…

دستاوردها و افتخارات پارک

دستاوردها و افتخارات پارک