.

.

شرکت نوپای  Coswheel واقع در شنژن چین، اخیرا اسکوتر برقی جالبی را معرفی کرده است. این اسکوتر که A-One نام دارد، با سایز کوچک خود به صورت تاشو طراحی شده و به راحتی می‎توان آن را با خود حمل کرد.
به گزارش قدس آنلاین به نقل از دیجیاتو ، شرکت نوپای  Coswheel واقع در شنژن چین، اخیرا اسکوتر برقی جالبی را معرفی کرده است. این اسکوتر که A-One نام دارد، با سایز کوچک خود به صورت تاشو طراحی شده و به راحتی می‎توان آن را با خود حمل کرد.
هر چند ایده کلی این استارتاپ چندان جدید نیست اما طراحی هوشمندانه و کاربرد آسان، محصول آن را از نمونه‎های مشابه متمایز می‎کند.
A-One که حدود 16 کیلوگرم وزن دارد به لطف فریم تاشوی خود به کاربر اجازه می‎دهد که در عرض فقط 3 ثانیه آن را تا کرده یا باز کند.
اگر چه وزن خود این اسکوتر بسیار کم است اما ساختار محکم آن توانایی تحمل وزن تا 150 کیلوگرم را داشته و می‎تواند راکب خود را تا مسافت 45 کیلومتر جابجا کند.
البته طی این مسافت با باتری‎های 10 ساعت آمپری امکان‎پذیر است و در صورت سفارش با باتری‎های 8.8 ساعت آمپری این مسافت کاهش یافته و به 35 کیلومتر محدود خواهد شد.
زمان لازم برای شارژ شدن این باتری‎ها با توجه به ظرفیت برابر با 4.5 و 5.5 ساعت عنوان شده است.
این باتری‎ها تا 500 بار قابل تخلیه و شارژ بوده و به مدت 5 سال می ‎توانند کارایی خود را حفظ کنند. موتور برقی که A-One را به حرکت در می آورد یک نمونه 350 واتی است؛ با این موتور  A-One قادر به دستیابی به حداکثر سرعت 35 کیلومتر در ساعت بوده و می‎تواند از شیب 10-8 درجه بالا برود.
در نقطه مقابل وظیفه توقف به دیسک‎های ترمز 5.5 اینچی سپرده شده که در صورت حرکت با حداکثر سرعت در مسافتی 6 متری این اسکوتر کوچک را متوقف خواهند کرد.
پس از تا شدن این اسکوتر ابعادی برابر با 37 در 19 در 106 سانتی‎متر خواهد داشت؛ بنابرین فضای زیادی اشغال نکرده و می‎توان آن را در صندوق اتومبیل یا گوشه دفتر کار قرار داد.
همچنین با وجود یک دسته و دو چرخ کوچک در قسمت زیرین، این اسکوتر هنگام تا شدن حالتی چمدان مانند پیدا کرده و در نهایت به سادگی قابل حمل خواهد بود.
در کنار امکانات اولیه مثل چراغ‎های LED و صفحه الکترونیکی بر روی بدنه، A-One یک اپلیکیشن اختصاصی پیشرفته نیز دارد.
این اپلیکیشن که برای سیستم‎عامل‎های اندروید و iOS  توسعه یافته پس از نصب بر روی تلفن همراه از طریق بلوتوث به اسکوتر متصل شده و علاوه بر جمع‎آوری و نمایش اطلاعات مفید درباره سفرهای انجام شده در مسیریابی و انتخاب تنظیمات موجود نیز به کاربر کمک می‎ کند.
استارتاپ Coswheel که این روزها در کیک استارتر به دنبال حامی مالی برای تولید انبوه این اسکوتر شهری است، در صورت موفقیت محصول خود را با قیمت 729 دلار راهی بازار خواهد کرد.

خوانده شده 1412 آخرین ویرایش در یکشنبه, 23 خرداد 1395 ساعت 04:56