.

.

در راستای اجرای طرح الگو ی نوین توسعه مشاغل خانگی استان کرمانشاه مرکز رشد کشاورزی پارک علم و فناوری کرمانشاه صبح امروز 12 آذر ماه نخستین کارگاه آموزشی تولید زعفران سالنی با حضور ثبت نام کنندگان در سامانه مشاغل خانگی استان و پشتیبانان این بخش در سالن شهید نوروز نژاد پارک علم و فناوری کرمانشاه برگزار کرد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری کرمانشاه، در ابتدا این جلسه دکتر سیامک آزادی معاون فناوری پارک علم و فناوری کرمانشاه گفت : حدود 3700 نفر در طرح الگو ی نوین توسعه مشاغل خانگی استان کرمانشاه ثبت نام کرده اند که 168 تن از آنان علاقمندان حوزه گل و گیاه هستند  .
وی ادامه داد : سهم استان کرمانشاه از طرح الگو ی نوین توسعه مشاغل خانگی کشور که در هشت استان پایلوت در حال اجراست 2700 شغل است .
آزادی تصریح کرد: ساختار هدفمندی تعریف شده که امید واریم با همکاری همه بخش ها به نتیجه مناسبی برسد .
معاون فناوری پارک علم و فناوری کرمانشاه در پایان با بیان مراحل اجرای این طرح گفت: پس از این کارگاه علاقمندان به پشتیبان معرفی می شوند
در ادامه این جلسه مهندس شهاب خوش خوی مدیر مرکز رشد کشاورزی پارک علم و فناوری کرمانشاه با اشاره به اینکه هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی در دوره مقدماتی برای  آشنایی متقاضیان و ثبت نام کنندگان طرح الگو ی نوین توسعه مشاغل خانگی استان کرمانشاه در حوزه گل و گیاه با روش تولید زعفران سالنی است، گفت:در این کارگاه شرکت کنندگان با خصوصیات اکولوژیکی و گیاه شناسی زعفران، مراحل کاشت، داشت و برداشت زعفران سالنی، طراحی تجهیزات و تاسیسات سالن های تولید زعفران وتوجیه اقتصادی طرح تولیدی زعفران سالنی آشنا می شوند
وی ادامه تصریح کرد: دوره تکمیلی این کارگاه بزودی برگزار خواهد شد که متقاضیان پس از غربالگری به این دوره راه پیدا می کنند.
در ادامه رضا فرزادفر مدرس این کارگاه با اشاره به تاریخچه کشت زعفران سالنی در جهان گفت: این کشت برای نخستین بار در چین در سال 2016 وارد ایران شد و تا کنون تجربه بسیار خوبی بوده است .
فرزادفر ادامه داد: اسپانیا ، ایتالیا ،ژاپن و افغانستان و ترکیه از کشت کنندگان سالنی زعفران در جهان هستند
وی گفت : کشت سالنی محصول زعفران نسبت به کشت سنتی مزیت های بسیاری دارد که می توان به محصول دهی زعفران در سال اول کشت در سالن اشاره کرد درحالی که در کشت سنتی سال اول محصول کمی داریم.
مدرس این کارگاه با اشاره به اینکه کار آفرینی در حوزه کشت زعفران سالنی خوب جواب داده است، گفت: این اشتغال خانگی درامد بسار خوبی برای علاقمندان به همراه دارد .
وی افزود :کشت سالنی زعفران 12 مرحله داد که با قرار گرفتن پشتیبان در کنار شما به خوبی قابل اجراست
فرزادفر درپایان به پرسش های شرکت کنندگان پاسخ داد.

خوانده شده 152 آخرین ویرایش در دوشنبه, 12 آذر 1397 ساعت 14:50

پنل واحد من

اطلاعیه و فراخوان ها

  • طرح توانا: ارتقای توانمندی های کارآفرینانه دانشجویان
  • درخصوص همکاری های مشترک با هدف استفاده از پتانسیل وتوان واحدهای فناور ودانش بنیان درراستای توانمند سازی ورفع نیاز های…
  •  ورود اطلاعات شرکت های در مرحله رشد و پارک
  • کارگاه آموزشی فناوری و آینده؛ ایده های نو برای کسب و کارهای آینده پوستر کارگاه
  • فراخوان برگزاری نمایشگاه در کشور عراق اطلاع رسانی رویدادهای نمایشگاهی در سایت دائمی نمایشگاه های بین المللی بغداد تا پایان…

دستاوردها و افتخارات پارک

دستاوردها و افتخارات پارک