.

.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از استفاده از یک فرمول دارویی جدید بر پایه مشتقات گیاهی برای درمان بیماران کرونایی در استان خبر داد و افزود: مرحله نخست کار آزمایی این دارو موفقیت آمیز بوده است.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری کرمانشاه ، دکتر علی مصطفایی در گفت و گو یی با اشاره به شیوع بیماری کرونا، گفت: در همین راستا از سه ماه پیش تولید دارویی برای درمان این بیماری در دستور کار قرار گرفت و در نهایت فرمولاسیونی تحت نام MAB98 و متشکل از متابولیت های ثانویه برخی گیاهان دارویی به صورت دو نوع کپسول خوراکی تولید شده است.
وی افزود: این دارو در مرحله اول کارآزمایی بالینی، بر روی بیش از 100 بیمار بستری و سرپایی مبتلا به کرونا مورد بررسی قرار گرفت. در این طرح که توسط شرکت دانش بنیان "زیست تولید رازی"، از شرکت های تحت حمایت پارک علم و فناوری کرمانشاه و دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه انجام شد داروی جدید به پروتکل های استاندارد درمان بیماران کرونا اضافه شد.
این استاد ایمونولوژی نتایج این مرحله را رضایت بخش اعلام کرد و گفت: داروی جدید با کمترین عوارض جانبی باعث تسریع در رفع علائم کلینیکی، تعدیل فاکتورهای آزمایشگاهی و کوتاه شدن طول دوره درمان می شود.
وی افزود با توجه به اثر حفاظتی ترکیبات موجود در این دارو بر دستگاه تنفس، گوارشکبد وقلب این روش درمانی می تواند به کاهش عوارض داروهای مورد استفاده در درمان بیماری کوئید 19 مانند هیدروکسی کلروکین نیز کمک کند.
مصطفایی تصریح کرد: مرحله دوم کارآزمایی بالینی این دارو به تنهایی و بدون استفاده از داروهای دیگر بر روی بیماران سرپایی و بستری کوئید 19 آغاز گردیده و نتایج آن در گزارشات بعدی اطلاع رسانی خواهد شد. با تکمیل این مرحله از کارآزمایی بالینی و اعلام نتایج مثبت موضوع توسط ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان در ستاد ملی کرونا جهت استفاده از دارو در سطح وسیع تری مطرح خواهد شد.

خوانده شده 204 آخرین ویرایش در یکشنبه, 21 ارديبهشت 1399 ساعت 06:03

پنل واحد من

اطلاعیه و فراخوان ها

  • دوره جامع آنلاین آموزشی " چگونه جذب سرمایه موفقی داشته باشیم"
  • تسهیلات انجام پروژه جایگزین خدمت سربازی به کارکنان کلیدی فعال در شرکت های دانش بنیان و فناور(غیر دانش بنیان) مستقر…
  • با توجه به ارائه تسهیلات حمايتی ويژه بنگاه های شديدا آسيب ديده از كرونا توسط دولت محترم، واحدهای فناور مشمول…
  •  وبینار آموزشی " دانستنی های مالیاتی- نقطه کور تصمیم گیری استارتاپ ها"
  • در خصوص آیین نامه ها و شیوه نامه های مربوط به اعطای تسهیلات بنیاد ملی نخبگان از طریق سامانه اطلاعاتی…

دستاوردها و افتخارات پارک

دستاوردها و افتخارات پارک